Ücret & Fatura Soruları

Ücretlendirme ve Faturalar ile ilgili sorular

SSS


Bulut Sunucu Hizmetini ne süreyle satın alabilirim?
İstediğiniz Bulut Sunucu Hizmetini, Günlük, 1 Aylık, 3 Aylık, 6 Aylık, 1 Yıllık, 2 Yıllık ve 3 Yıllık Online olarak satın alabilirsiniz. Daha uzun süreli satın alma işlemleri için lütfen iletişime geçiniz.
Günlük, Aylık yada Yıllık seçimi nasıl yapabilirim?
İstediğiniz Bulut Sunucu Hizmetini satın alma aşamasında periyot seçeneğine tıklayarak, İstediğiniz hizmet süresini seçip satın alabilirsiniz. Süre bitiminde Ödeme periyodunu değiştirmek isterseniz bize ulaşmanız yeterlidir.
Bulut Sunucu Hizmetimi kapalı tuttuğum zaman ücretlendirme devam eder mi?
Evet. Size ayrılan Disk Alanı, CPU, RAM ve IP Adresi makinanız kapalı durumdayken bile aktif durumdadır. Sunucunuzu kullanmak istemiyorsanız, panelinizden iptal talebi vermeniz gerekmektedir.
Yeniden Kurulumlar için ödeme yapmam gerekiyor mu?
Hayır, istediğin zaman satın aldığınız bulut sunucuyu silebilir ve yeniden yükleyebilirsiniz. Bunun için ekstra bir ücret ödemiyorsunuz.
Ne tür ödemeleri kabul ediyorsunuz?
Visa, MasterCard, American Express, Discover ve PayPal.
Sisteminize Kredi Kartımı Kaydettiğimde ücret alınır mı?
Hayır. Sisteme kredi kartınızı kaydettiğinizde ücret alınmaz. Faturanız oluştuğu zaman, Panelinize girerek faturanızı öde dediğinizde, daha önce kaydettiğiniz kart listelenir, listelenen kartı seçerek ödemenizi yapabilirsiniz.
Ödenmemiş Fatura nedir? Ödeme yapmak zorunda mıyım?
Satın aldığınız Bulut Sunucu Hizmeti'nin ödeme periyodu tamamlanmadan 1 hafta önce yeni dönem ödemeniz sistem tarafından otomatik olarak oluşturulur. Devam etmek istiyorsanız ödeyebilirsiniz. İptal etmek istiyorsanız, Hizmetlerim bölümünden aktif hizmetinizi iptal edebilirsiniz, daha sonra otomatik olarak faturanız iptal olacaktır.
Faturamı Kaç Gün içinde ödemeliyim? İptal Süreci Nedir?
Bulut Sunucu Hizmetinizin yeni dönem faturası son tarih'den 1 hafta önce sistem tarafından otomatik oluşturulur. 1 Hafta içerisinde bu faturayı ödemeniz durumunda sisteminiz kesintiye uğramadan yenilenir. Faturayı ödemediğiniz'de 1 haftalık süre dolduktan sonra sunucunuz askıya alınır. Askıya alındıktan sonra 15 gün içerisinde faturanızı ödeyerek sunucunuzun geri aktif olmasını sağlayabilirsiniz. Faturayı ödemezseniz 16.gün sunucunuz tamamen (Geri dönüşü olmaksızın) silinir ve faturanız iptal edilir.
Kredi Kartımdan Otomatik Ödeme Çekilir mi?
Sistemimiz ödemeleri otomatik çekmez, bunun için faturanız oluştuğunda panele girerek manuel şekilde ödeme yapmalısınız. Sadece PayPal abonelik seçildiğinde otomatik paypal'dan çekim yapılabilir.
Hesabımdaki Kredi mi yada Sunucu mu başka hesaba aktarabilir miyim?
Hayır. Hesabınızdaki Kredi yada Sunucu başka bir hesaba aktarılamaz.
Geri ödeme yapıyormusunuz?
Hayır, ücret iadesi yapmıyoruz. Özel gerekçeler varsa lütfen iletişim kurunuz.
Yerel para birimimi kullanarak faturalandırılabilirmiyim?
Bulut Sunucu ve diğer tüm hizmetlerimiz şuan için sadece USD ($) para birimi üzerinden faturalandırılmaktadır.
IP adresleri ne şekilde ücretlendiriliyor?
Bulut Sunucu Hizmetlerinde IP adresi birim ücreti $5/aylık'dır. Bayi, Kobi ve diğer özel bulut çözümlerinde farklılık gösterebilir.